Hotărârea nr. 21 din 30.01.2019 privind modificarea componenței Autorității Teritoriale de Ordine Publică a Județului Suceava.

Hotărârea nr. 20 din 30.01.2019 privind aprobarea participării Județului Suceava prin Consiliul Județean Suceava, în calitate de partener în cadrul proiectului „Ziua Românilor de Pretutindeni în diaspora românească din Spania”, care urmează să fie promovat de către Asociația Socio-Culturală „Rumanos Almerienses”, în cadrul Programului Cultură - „Constantin Brâncuși”, finanțat de Ministerul pentru Românii de Pretutindeni.

Hotărârea nr. 19 din 30.01.2019 privind darea în folosință gratuită a unor bunuri aflate în proprietatea Județului Suceava și în administrarea Consiliului Județean Suceava.

Hotărârea nr. 18 din 30.01.2019 privind darea în folosință gratuită Asociației Alianța Franceză din Suceava, a unor spații cu altă destinație decât locuință din cadrul imobilului proprietate publică a Județului Suceava, situat în municipiul Suceava, strada Aleea Ion Grămadă nr. 1-3, județul Suceava, aflat în administrarea Direcției Județene de Drumuri și Poduri Suceava.

Hotărârea nr. 17 din 30.01.2019 privind inițierea cadrului de cooperare/asociere între Județul Suceava și Municipiul Vatra Dornei, Municipiul Câmpulung Moldovenesc și Orașul Gura Humorului, județul Suceava, pentru realizarea în comun a unui program de promovare în domeniul turismului din Bucovina și dezvoltare economico-socială.

Hotărârea nr. 16 din 30.01.2019 privind actualizarea Programului de transport public de persoane în judeţul Suceava.