Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare

Vineri 06 Septembrie 2019  - Sambata 28 Septembrie 2019

Locație: Muzeul de Istorie

Muzeul Bucovinei vă invită sămbătă, 28 septembrie 2019, ora 1100, la Muzeul de Istorie, unde

va avea loc festivitatea de premiere a celor mai bune lucrări realizate în cadrul Atelierelor de artă pentru copii Din secretele maeştrilor – lumină şi culoare, ediția a VIII-a.

Lucrările au fost evaluate de către un juriu format din profesori de specialitate și reprezentanți ai Muzeului Bucovinei, care au hotărât acordarea a 18 premii, 27 mențiuni și peste 50 de diplome de participare. Diplomele căștigătorilor vor fi însoțite de un premiu în materiale de pictură și desen.

La finalul festivității vor fi restituite copiilor participanți lucrările realizate în cadrul atelierelor. Vă așteptăm, să admirați creațiile tinerilor artiști și să-i felicitați pe câștigători!

20190906 aa